smula -blbost

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

ŽIVOTOPISY

JOE COLE

Joe Cole:

Joe Cole v dresu Chelsea

    Celým jménem Joseph John Cole se narodil 8. listopadu 1981 v Archway v severním Londýně. “Zázračné dítě”, které si získalo pozornost médií již jako školák a produkt známého West Hamského mládežnického systému, bylo v šestnácti letech lákáno Manchesterem United částkou 10 miliónů liber. Na tuto nabídku však West Ham United neslyšel. Cole hrál stylem podobným bývalému anglickému oblíbenci Paulu Gascoignovi a první zápas za „Áčko“ West Hamu si odbyl v sedmnácti letech a již v devatenácti si na ruku navlékl kapitánskou pásku. Fanoušky si rychle získal svým agresivním pojetím hry a vyjímečnou technikou.

    V roce 2003 Joe přestoupil do Chelsea jako část “Ruské revoluce Romana Abramoviče” za 6,600 000 liber s výhledem, že se dostane do anglické reprezentace. Ačkoli v důsledku velké konkurence na postech v Chelsea zpočátku bojoval o záchranu postu v obou týmech, jak v Chelsea, tak v reprezentaci. Podle Colea ho chtěl Ranieri poslat do ruského CSKA Moskva na hostování pár dní po dokončení jeho přestupu. Cole odmítl odejít a zůstal v Chelsea, ikdyž musel počítat s rolí dvanáctého hráče v celé první polovině sezóny 2003-2004 a jeho role byla ještě více nejistá poté, co si Ranieri přivedl v lednu 2004 do týmu Scotta Parkera. I přesto se dostal do výběru Albionu pro Euro 2004, kde si ale nezahrál. V létě roku 2004 došlo v Chelsea ke změně na postu hlavního trenéra a místo Ranieriho zaujal charismatický portugalský kouč José Mourinho.

    V lednu 2005 byl Cole kritizován Mourinhem, poté co skóroval v zápase proti Liverpoolu za zanedbávání defenzivních povinností. Mourinho jej popsal jako hráče dvou tváří, jedna se mu líbí (technika a přehled), druhá ne (zanedbávání obrany). Cole se dobře odvděčil za to, že dostával příležitosti nastupovat od první minuty, když někteří spoluhráči chyběli (většinou díky zraněním Arjena Robbena) a stal se jednou z hvězd Chelsea v Premier league v sezóně 2004-05 kdy Chelsea získala mistrovský titul. Také si získal místo v základní sestavě anglické reprezentace na levé straně zálohy. Ke konci sezóny se dostal do formy a vstřelil spoustu gólů, jeho gól proti Norwich (vstřelený z 22 metrů levou nohou) se dostal mezi deset nejkrásnějších gólů sezóny 2004-05.

    V Chelsea je silná konkurence na místech, na kterých Joe hraje - zápasí o ně s Shaunem Wright Philipsem, Arjenem Robbenem a Damienem Duffem. Byly vyjádřeny i pochybnosti o jeho schopnostech hrát na levé straně anglické reprezentační zálohy, někteří lidé chtěli, aby Steward Downing nebo teenager Theo Walcott dostali šanci ukázat, že mají na to, aby Cola na levém kraji zálohy nahradili. Ke 2. květnu 2006 měl Joe na kontě 30 reprezentačních startů (z toho 11 v základní sestavě), ve kterých zaznamenal 5 gólů.

    V první polovině sezóny 2005-06 si Cole značně zlepšil svou reputaci, zlepšil se a získal navrch nad Whright. Philipsem a Duffem, i díky němu byla Chelsea zvolena anglickým týmem sezóny. Mnoha odborníky byl opět jmenován nejtechničtějším hráčem Premier League. V sezóně 2006 Cole opět vstřelil jeden z deseti nejkrásnějších gólů roku, tentokrát při výhře nad Manchesterem United, kde svými technickými kousky zamotal hlavy Ria Ferdinanda a Nemanjy Vidice a poté zakončil celou akci razantní ranou za záda Edwina van der Sara.

    O měsíc později prodloužil kontrakt s Chelsea o další 4 roky. Coleova pozice na levé straně zálohy se stala silnější, když 23. července 2006 přestoupil Damien Duff do Newcastelu United.

    V květnu 2006 byl nominován do anglické reprezentace na mistrovství světa na úkor spoluhráče Shauna Whright Phillipse. Od prvního zápasu hrál na levé straně anglické zálohy. 20. června 2006 Anglie postoupila spolu se Švédskem do osmifinále. Vzájemný zápas skončil 2:2 a Joe jeden gól vstřelil, a na jeden nahrál. Tento výsledek byl připsán Coleově hře pro diváky. Vstřelil nádherný gól ve 34. minutě zápasu, předvedl povedené parádičky a v 85. poslal krásný míč na hlavu Stevena Gerrarda. Na konci zápasu byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Cesta Anglie pavoukem mistrovství světa skončila ve čtvrtfinále po penaltovém rozstřelu s Portugalskem.

!!!!!Přísný zákaz kopírování životopisů na vlastní stránky a blogy!!!!!

Joe Cole:

Fotogalerie:

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.